Andone explica dezastrul cu Rapid

Duminica, 26 August 2012, ora 08:30
3834 citiri

Ioan Andone, antrenorul echipei CFR Cluj, a explicat motivul pentru care elevii sau au pierdut meciul cu Rapid desi au condus la pauza cu 2-0.

"Falcosul" pune dezastrul din repriza secunda pe fondul relaxarii si al primului gol inscris cu noroc de Giulesteni.

"Ne-am relaxat. Am facut o partida buna, in primele 45 de minute am facut ce am vrut. Dupa pauza am schimbat sistemul, dar Rapid a dat un gol norocos si ne-a picat moralul. Plus ca nu l-am avut nici pe Cadu, care ne tine echipa in mana.

Jucatorii s-au crezut invingatori dinainte si am pierdut trei puncte mari de tot. Nu a fost nici penalti pentru Rapid, iar noi am pierdut asa trei puncte", a declarat Ioan Andone la finalul partidei.

Rapid invinge CFR Cluj dupa un meci de zile mari

Rapid a castigat derbiul cu CFR Cluj, disputat in Giulesti, cu scorul de 3-2. Ardelenii au condus cu 2-0 la pauza, insa au pierdut desi au avut mai bine de o ora superioritate numerica.

C.F.

Cum vrea AUR să facă „Europe Great Again”. „Comisia Europeană urmăreşte să transforme uciderea de copii nenăscuţi într-un drept fundamental european”
Preşedintele AUR, George Simion, a propus, la Conferinţei Internaţionale „Make Europe Great Again” care a avut loc, sâmbătă, 27 aprilie, la Palatul Parlamentului, ca toate partidele...
George Simion intervine în scandalul „moldovenilor din Buzău”. „Premierul nostru a glumit. Nu este moldovean, probabil este Rrom”
Preşedintele AUR, George Simion, a declarat sâmbătă, 27 aprilie, la Palatul Parlamentului, la Conferinţa Internaţionale „Make Europe Great Again”, că zilele trecute, premierul Marcel...