Liga 1: Remiza dramatica la Piatra Neamt

Luni, 27 Aprilie 2015, ora 22:50
4117 citiri

Ceahlaul Piatra Neamt si Petrolul Ploiesti au remizat dramatic, scor 1-1, in ultimul meci al etapei cu numarul 28 din Liga 1.

Intalnirea de la Piatra Neamt a inceput in nota de dominare a oaspetilor, care au fost mai decisi in primele minute.

Cele cateva sute de spectatori din tribune au explodat in minutul 37, atunci cand golul lui Peteleu a fost anulat de arbitru.

Ceahlaul a marcat in debutul partii secunde, cand Stana a transformat excelent o lovitura libera.

Dupa o ocazie uriasa a gazdelor, Petrolul a reusit golul egalizator in prelungiri, atunci cand sutul lui Nkoyi a fost respins Jovici in Markovici, iar mai departe balonul s-a scurs in plasa.

Un minut mai tarziu, si ploiestenii au avut un gol anulat, iar partida s-a incheiat la egalitate, scor 1-1.

ECHIPELE DE START

Ceahlaul: Jovici - Markovici, Ichim, Buden, Rafael - Stefanescu, Achim, Stana - Sialmas, V. Balint, Chitosca

Rezerve: Calancea, Cirjan, Aldea, Rusu, Wellyson, Ad. Gheorghiu, Draghiceanu

Petrolul: Cobrea - Alcenat, I. Filip, Ipsa, Peteleu - L. Marinescu, Satli, De Lucas, Pastorini - Tamuz, Tchite

Rezerve: Bolboasa, Marin, Fanchone, Astafei, Nepomuceno, Gallegos, Nkoyi

Ciolacu laudă candidatura lui Firea la primărie: "Este cea mai bună alegere pentru bucureștenii care își doresc mai puțin spectacol"
După decizia luată în coaliția PSD-PNL de a retrage sprijinul pentru candidatura lui Cătălin Cîrstoiu la primăria Capitalei, Marcel Ciolacu o prezintă pe Gabriela Firea ca cea mai bună...
Iohannis, întrebat de ce a mers în Coreea de Sud cu un avion de lux: „Am venit cu o aeronavă mică. Nu ştiu cum definiţi un avion de lux”
Klaus Iohannis a răspuns marţi, 23 aprilie, de ce s-a deplasat în Coreea de Sud cu un avion de lux în timp ce miniştrii au mers cu un avion de linie, precizând că a venit într-o deplasare...