Momentul carierei pentru Caroline Garcia. Pe ce loc WTA va termina anul după ce a câștigat Turneul Campioanelor

Marti, 08 Noiembrie 2022, ora 15:00
2072 citiri
Caroline Garcia. Foto: Facebook / Caroline Garcia

Jucătoarea franceză Caroline Garcia, care a câştigat marţi Turneul Campioanelor, a urcat două locuri în clasamentul WTA şi va încheia anul pe poziţia a patra.

Garcia se afla înaintea finalei cu Arina Sabalenka pe locul 6 WTA.

În iunie, Caroline Garcia ocupa locul 79 mondial. Ea a avut însă de atunci un parcurs impresionant: a câştigat turneul WTA 1000 de la Cincinnati şi a fost semifinalistă la US Open.

La Fort Worth, Garcia a învins-o în finală pe Sabalenka, scor 7-6 (4), 6-4, într-o oră şi 41 de minute.

Incredibil ce s-a întâmplat la Rouen: francezii au scos-o din sărite pe Gabriela Ruse
Jucătoarea română de tenis Gabriela Ruse a fost învinsă de Caroline Garcia, a doua favorită, cu 6-3, 6-4, vineri, în sferturile de finală ale turneului WTA 250 de la Rouen (Franţa), dotat...
Dragoș Pîslaru, co-președinte REPER, despre schimbarea lui Cîrstoiu cu Firea și Burduja: "Mafia patronată de comasaţi şi-a arătat faţa"
Copreşedintele partidului REPER, Dragoş Pîslaru, a declarat că, prin retragerea candidaturii medicului Cătălin Cîrstoiu la Primăria Capitalei de către coaliţie, „mafia patronată de...
#Caroline Garcia, #Caroline Garcia Simona Halep, #Turneul Campioanelor , #stiri tenis