Business Focus: Antreprenoriatul: Profesie vs Vocație

ATP Barcelona: super-confruntare în sferturi pentru puștiul Alcaraz, favoritul publicului. Meciul are loc vineri seară

Vineri, 22 Aprilie 2022, ora 18:27
1794 citiri
Carlos Alcaraz

Tenismanul grec Stefanos Tsitsipas, principalul favorit al turneului ATP de la Barcelona, s-a calificat în sferturile de finală ale acestei competiţii, după ce l-a învins vineri în două seturi, 6-1, 6-4, pe bulgarul Grigor Dimitrov, după o oră şi zece minute de joc.

Jucătorul elen îl va înfrunta pentru un loc în semifinale pe spaniolul Carlos Alcaraz, favoritul publicului de la Barcelona, care a câştigat duelul cu compatriotul său Jaume Munar, de care a trecut în două seturi simetrice: 6-3, 6-3.

Alcaraz (18 ani), cap de serie numărul 5, l-a învins pe Munar în 71 de minute, obţinând cu această ocazie a 20-a sa victorie de la debutul acestui sezon.

Meciul Tsitsipas - Alcaraz se dispută vineri seară, programul fiind încărcat de ploaia care a afectat turneul de la Barcelona zilele trecute.

Tenismenul care a dat lovitura în ATP, după 7 finale majore pierdute: ”A meritat așteptarea”
Casper Ruud a reuşit să îşi ia revanşa în mod convingător duminică, la Barcelona Open Banc Sabadell, unde l-a învins în finală pe Stefanos Tsitsipas, scor 7-5, 6-3. În urmă cu o...
Turneul lui Țiriac de la București, desființat de un jucător: ”E de neînțeles că rămâne...”
Tenismanul maghiar Marton Fucsovics a câştigat titlul în proba de simplu a turneului Ţiriac Open (ATP 250), găzduit de baza sportivă Năstase/Marica din Capitală şi dotat cu premii totale...