Carlos Alcaraz, spulberat în sferturi la Miami. Ce jucători au ajuns în careul de ași

Vineri, 29 Martie 2024, ora 05:54
6030 citiri
Carlos Alcaraz FOTO facebook

Carlos Alcaraz, locul 2 ATP, principalul favorit al turneului Miami Open, a fost învins în sferturile de finală ale competiției.

Spaniolul Carlos Alcaraz a pierdut disputa cu Grigor Dimitrov. Bulgarul clasat pe locul 12 ATP nu i-a dat nicio șansă adversarului său, pe care l-a învins cu 6-2, 6-4 într-o oră și 14 minute.

Dumitrov va juca în semifinale cu germanul Alexander Zverev. Acesta l-a învins pe ungurul Fabian Marozsan, locul 57 mondial, scor 6-3, 7-5, joi, în sferturile de finală ale Mastersului 1000 de la Miami.

În cealaltă semifinală se întâlnesc Daniil Medvedev și Jannik Sinner.

Candidat comun PSD-PNL la alegerile prezidențiale? Băsescu: ”Spuneţi-mi care din partidele astea ar fi de acord să susţină candidatul celuilalt? Eu zic că niciunul”
Fostul preşedinte Traian Băsescu a afirmat duminică seara, 28 aprilie, că nu vede posibilitatea ca PSD şi PNL să aibă un candidat comun la alegerile prezidenţiale. „Nu. Spuneţi-mi...
Până când se mai consideră Firea „candidat de sacrificiu”. Caracterizarea făcută lui Nicușor Dan: „E inteligent. Eu am fost olimpică la română, dar nu m-am lăudat”
Gabriela Firea a declarat că datele arătau că un independent va putea să coaguleze voturile şi de pe stânga şi de pe dreapta, dar a precizat că membrii şi simpatizanţii social-democraţi,...