Campionatul European de handbal: întoarcere de scor și în a doua semifinală! Ce echipe vor lupta pentru trofeu

Vineri, 26 Ianuarie 2024, ora 23:03
3396 citiri
Danemarca a învins Germania

După un meci dramatic între Franța și Suedia, și în semifinala a doua de la Campionatul european de handbal am avut parte de o întoarcere de situație.

Danemarca a fost condusă la pauză de Germania cu 14-12, dar și-a dovedit superioritatea în partea a doua și s-a impus la final cu 29-26.

Cei mai buni marcatori pentru danezi au fost Jakobsen, Hansen și Pytlick, cu câte 5 reușite.

Danemarca va întâlni Franța în finala Campionatului European de handbal, partidă care va avea loc duminică.

Franța a fost condusă cu 27-26 de Suedia, dar a egalat cu un gol marcat la ultima fază printr-o aruncare a lui Prandi, și apoi s-a impus în prelungiri cu 34-30.

Prințul și complotiștii. Începe mega-procesul rețelei de extremă-dreapta ce pregătea o lovitură de stat în Germania
Un fost soldat, un teoretician al conspirației, un astrolog și un antivaccinist se numără printre primele 27 de persoane judecate pentru încercarea de a răsturna prin violență guvernul...
”Manifestul privind politica internă germană” al partidului de extremă dreapta de la Berlin, redactat la o reuniune a Administrației prezidențiale din Rusia
În cadrul unei reuniuni strategice a Administrației prezidențiale din Rusia ar fi fost redactat un manifest după care extrema dreapta din Germania, AfD, să se ghideze, scrie săptămânalul...
#Campionatul European Handbal masculin, #finala euro handbal, #franta nationala handbal, #Danemarca, #suedia, #Germania , #stiri handbal