Situatie dramatica pentru Borussia Dortmund, dupa meciul pierdut cu Bayern Munchen (Video)

Duminica, 02 Noiembrie 2014, ora 14:58
5810 citiri

Borussia Dortmund, echipa care cucerea doua titluri consecutive de campioana a Germaniei in sezoanele 2010/2011 si 2011/2012, nu a reusit sa obtina un rezultat pozitiv in meciul din deplasare cu Bayern Munchen.

Bavarezii s-au impus cu 2-1, acest rezultat ducand echipa antrenata de Jurgen Klopp pana pe locul 16 al clasamentului la zi, dupa 10 etape disputate.

Chiar daca au deschis scorul in minutul 31 al meciului, galben-negrii nu au reusit sa castige toate cele trei puncte.

Fostul component al Borussiei, Lewandowski, a egalat in minutul 72, iar Arjen Robenn a punctat decisiv in minutul 85, din penalty.

Traian Băsescu, despre actuala clasă politică: ”Comparaţi-l pe Ciolacu, ca şi calibru, cu Năstase, pe nea Nicu, cu Stolojan sau Crin Antonescu”
Fostul preşedinte Traian Băsescu afirmă că liderii celor două mari partide din România, Marcel Ciolacu şi Nicolae Ciucă, nu se pot compara ”ca şi calibru” cu unii dintre predecesorii...
Traian Băsescu, ironii despre liderii PSD și PNL după retragerea finului său, Cătălin Cîrstoiu: ”Sunt și slabi de minte, nu numai slabi politicieni”
Fostul preşedinte Traian Băsescu, naşul medicului Cătălin Cîrstoiu, este de părere că alegerea acestuia pentru a candida la Primăria generală a Capitalei cu susţinerea PSD şi PNL...
#Borussia Dortmund pierde Bayern Munchen, #rezultata Borussia Bayern, #clasament fotbal Germania , #stiri Campionat European