Ratarea saptamanii vine din Germania (Video)

Marti, 07 Februarie 2012, ora 14:49
1548 citiri

Meciul de liga a doua germana dintre TSV Munchen 1860 si Energie Cottbus a oferit ratarea saptamanii in Europa.

Atacantul echipei gazda, Kevin Volland, a dat-o in bara la propriu, din numai patru metri. Jucatorul bavarezilor a primit o pasa excelenta in careu mic, dar n-a reusit sa trimita in plasa, balonul lovind, spre stupoarea celor prezenti in tribune, butul din dreapta portii lui Kirschbaum.

Ratarea neamtului n-a contat insa prea mult in economia jocului, Munchen 1860 impunandu-se cu 2-0 prin dubla lui Benjamin Lauth (35' si 90').

In partida de pe Allianz Arena au evoluat si doi romani. La gazde, Max Nicu a intrat in minutul 70, in timp antrenorul lui Cottbus l-a trimis pe Bilasco in teren cu 12 minute inainte de final.

Urmariti, mai jos, ratarea incredibila a lui Volland:

C.F.

Ironia lui Nicușor Dan după ce Piedone a venit cu un tricou pe care scria ”Şi eu sunt interlop”: ”Ştim toţi!”
Primarul Capitalei, Nicuşor Dan, a postat sâmbătă pe Facebook o fotografie în care apare în tribune, la un meci, afişând un tricou cu mesajul: Ştim Toţi!, ca răspuns la mesajul de pe...
Ludovic Orban, ales președintele Forţa Dreptei. "Adevăraţii liberali sunt în acest partid"
Ludovic Orban a fost ales, sâmbătă, 20 aprilie, preşedintele partidului Forţa Dreptei la primul Congres al formaţiunii, adunare la care au participat, la Palatul Parlamentului, peste 1.200 de...
#ratare incredibila Germania, #Maxi Nicu, #Marius Bilasco, #Energie Cottbus, #Munchen 1860 , #stiri Campionat European