PSG a castigat Supercupa Frantei, dupa un gol in minutul 95 (Video)

Duminica, 04 August 2013, ora 08:50
2054 citiri

Campioana Frantei, Paris Saint-Germain a castigat primul trofeu din noul sezon, dupa ce a triumfat in fata celor din Bordeaux, scor 2-1, in Supercupa Frantei.

Laurent Blanc, proaspat antrenor la PSG, este si el la primul trofeu cucerit pe banca celor din capitala Frantei.

Bordeaux a inceput mai bine meciul si a condus cu 1-0 din minutul 37, printr-un gol marcat de Saivet. PSG a intors insa meciul in ultimele sale minute.

Mai intai pustiul de 18 ani Hervin Ongenda a egalat in minutul 82, acesta fiind la primul gol pentru echipa mare a parizienilor.

Si in fine, la ultima faza a jocului, brazilianul Alex a marcat un gol cat un trofeu, in minutul 95, pentru 2-1.

La PSG au inceput partida Zlatan Ibrahimovic, Ezequiel Lavezzi, Lucas Moura sau Javier Pastore.

Iata imagini VIDEO cu golurile:

Ironia lui Nicușor Dan după ce Piedone a venit cu un tricou pe care scria ”Şi eu sunt interlop”: ”Ştim toţi!”
Primarul Capitalei, Nicuşor Dan, a postat sâmbătă pe Facebook o fotografie în care apare în tribune, la un meci, afişând un tricou cu mesajul: Ştim Toţi!, ca răspuns la mesajul de pe...
Ludovic Orban, ales președintele Forţa Dreptei. "Adevăraţii liberali sunt în acest partid"
Ludovic Orban a fost ales, sâmbătă, 20 aprilie, preşedintele partidului Forţa Dreptei la primul Congres al formaţiunii, adunare la care au participat, la Palatul Parlamentului, peste 1.200 de...
#psg castiga supercupa frantei, #video supercupa frantei, #psg gol minutul 95 supercupa frantei , #stiri Campionat European