Și-a găsit imediat echipă! Unde a ajuns Paul Anton după ce a plecat de la Dinamo

Duminica, 29 August 2021, ora 08:42
4806 citiri
Paul Anton

Clubul spaniol de eşalon secund SD Ponferradina a anunţat, sâmbătă seară, că a obţinut serviciile mijlocaşului Paul Anton.

“Paul Viorel Anton este noul jucător al SD Ponferradina. Este mijlocaş şi vine de la FC Dinamo Bucureşti”, se arată pe site-ul grupării, pe care se face şi o prezentare a fotbalistului român.

Greu fără Ronaldo! Ce a făcut Juventus pe teren propriu

Ponferradina, la care evoluează și Alex Pașcanu, este un club înființat în 1922 care n-a evoluat până acum în prima ligă spaniolă.

Anton s-a despărţit vineri de FC Dinamo.

Sursa: News.ro

EXCLUSIV. Anunț neașteptat despre antrenorul lui Dinamo. Fostul oficial îl apără pe Ovidiu Burcă
Fostul recrutor al lui Dinamo, Octavian Marin, a explicat ce impact au avut la echipă antrenorii din acest sezon, Ovidiu Burcă și Zeljko Kopic. Octavian Marin crede că criticile care s-au...
FC Botoșani - Dinamo, o nebunie de meci: autogol, gol anulat, penalty ratat, accidentare gravă. Lovitura de grație, în prelungiri
Formaţia Dinamo a fost învinsă, marţi, în deplasare, cu scorul de 2-1, de echipa FC Botoşani, în etapa a şasea din play-out-ul Superligii. Pentru FC Botoşani au marcat Moura (13 -...
#Paul Anton, #Dinamo, #Segunda Division, #poferradina , #stiri Campionat European