Mourinho câștigă în prelungiri meciul 1.000 al carierei și sprintează ca un nebun spre galerie VIDEO

Duminica, 12 Septembrie 2021, ora 23:59
7276 citiri
Jose Mourinho FOTO Twitter

Meciul 1.000 din cariera lui Jose Mourinho a fost unul de infarct.

AS Roma a câștigat cu 2-1 partida de acasă cu Sassuolo (la care Chiricheș a jucat titular) și e pe primul loc în Serie A după trei etape, cu trei victorii.

Meciul cu Sassuolo a fost unul dramatic. În finalul partidei, oaspeții au ratat câteva ocazii monumentale, dar Roma a dat lovitura în prelungiri cu un gol al lui El Sharaaway.

La meciul 1.000 din cariera de antrenor, Mourinho a fugit ca un nebun pentru a celebra împreună cu galeria.

Emoțiile însă nu aveau să se oprească aici. Sassuolo a marcat golul de 2-2 la ultima fază, dar VAR-ul a anulat reușita.

638 de victorii, 205 egaluri și 157 de eșecuri a înregistrat Mourinho ca antrenor.

Mourinho arde de nerăbdare: unde ar putea antrena din vară
Antrenorul portughez Jose Mourinho a afirmat, duminică, la Algarve, că nu este legat de niciun club în acest moment, dar din vara viitoare intenţionează să lucreze din nou, informează EFE....
Optimismul lui Rareș Bogdan pentru europarlamentare: „Obţinem 20 de mandate. SOS-ul doamnei Şoşoacă nu va intra în PE”
Prim-vicepreşedintele PNL Rareş Bogdan a declarat vineri, 29 martie, că alianţa PSD-PNL poate lua la redistribuire 20 de mandate de europarlamentari. Europarlamentarul susține că AUR va...
#Mourinho, #Jose Mourinho, #meciul 1000, #AS Roma, #Sassuolo, #Chiriches , #stiri Campionat European