Business Focus: Antreprenoriatul: Profesie vs Vocație

Meci nebun in Italia (Video)

Duminica, 13 Aprilie 2014, ora 23:33
4494 citiri

In Italia s-a consumat o noua etapa de Serie A, unul dintre cele mai spectaculoase meciuri ale rundei disputandu-se la Torino.

AC Torino a invins Genoa pe teren propriu cu scorul 2-1, dupa un meci nebun in care evolutia de tabelei a fost una halucinanta.

Desfasurarea meciului a dus aminte multora de celebra finala din Liga Campionilor disputata intre Bayern Munchen si Manchester United, in 1999.

Pana in minutul 85 niciuna dintre echipe nu reusise sa perforeze plasa adversa. In acel minut, oaspetii din Genoa au reusit sa inscrie golul care parea ca le va aduce trei puncte in clasament.

Cand meciul se indrepta spre un final asteptat, gazdele din Torino s-au trezit la viata, marcand in minutul 92.

Spre delirul tribunelor, imediat, in mintul 93, AC Torino a inchis tabela cu un gol fabulos.

Ce n-a văzut CTP în 34 de ani de alegeri libere: ”Doar Ceaușescu îl poate egala pe Ciociu. Ca pe o turmă de mancurți...”
Retragerea lui Cătălin Cîrstoiu din cursa pentru Primăria Capitalei a fost comentată acid de jurnalistul Cristian Tudor Popescu, care i-a criticat dur pe președinții PSD și PNL, Marcel...
Candidatul USR la Primăria Sectorului 5 a depus o plângere la DIICOT împotriva lui Cristian Popescu Piedone
Avocatul şi liderul consilierilor USR din Sectorul 5, Alexandru Dimitriu, a depus joi dimineaţă, 25 aprilie, o plângere la DIICOT împotriva primarului Cristian Popescu Piedone şi ”a...