Meci nebun in Italia (Video)

Duminica, 13 Aprilie 2014, ora 23:33
4494 citiri

In Italia s-a consumat o noua etapa de Serie A, unul dintre cele mai spectaculoase meciuri ale rundei disputandu-se la Torino.

AC Torino a invins Genoa pe teren propriu cu scorul 2-1, dupa un meci nebun in care evolutia de tabelei a fost una halucinanta.

Desfasurarea meciului a dus aminte multora de celebra finala din Liga Campionilor disputata intre Bayern Munchen si Manchester United, in 1999.

Pana in minutul 85 niciuna dintre echipe nu reusise sa perforeze plasa adversa. In acel minut, oaspetii din Genoa au reusit sa inscrie golul care parea ca le va aduce trei puncte in clasament.

Cand meciul se indrepta spre un final asteptat, gazdele din Torino s-au trezit la viata, marcand in minutul 92.

Spre delirul tribunelor, imediat, in mintul 93, AC Torino a inchis tabela cu un gol fabulos.

Nicușor Dan: ”Într-o țară civilizată, Ştefan Dumitraşcu și domnii Greblă şi Hopincă ar trebui să fie azi în pușcărie”
Primarul Capitalei, Nicuşor Dan, a enumerat joi, 28 martie, câteva persoane despre care consideră că „într-o ţară civilizată ar trebui să fie azi în puşcărie. „Eu am precizat azi...
ANRE demontează declarațiile ministrului Burduja privind energia alternativă: "Să se liciteze pentru aceste capacități"
Declarațiile ministrului Energiei, Sebastian Burduja, referitoare la ritmul extraordinar de instalare a fotovoltaicelor și eolienelor, au fost contrazise de președintele ANRE (Autoritatea...