Legia Varsovia pierde in Polonia, in asteptarea Stelei

Duminica, 11 August 2013, ora 09:14
1795 citiri

Legia Varsovia, viitoarea adversara din Polonia a Stelei, in play-off-ul Ligii Campionilor, a pierdut primul joc din actuala noua stagiune a campionatului polonez, dupa 1-2 cu Ruch Chorzow.

Kuswik si Surma au marcat impotriva Legiei in prima repriza a partidei. Saganowski de la oamenii din capitala Poloniei a marcat in minutul 48, dar formatia din Varsovia nu a putut scoate niciun punct si este pe 2 in clasament.

Legia a jucat cu urmatoarea formula pe teren: Kuciak - Jodlowiecz (39' Lukasik), Brzyski, Broz, Dossa Junior, Cichocki, Furman, Saganowski, Helio Pinto (84' Dvalisvili), Kosecki (79' Zyro), Kucharczyk.

Steaua va juca partidele cu Legia Varsovia pe 20/21 august, la Bucuresti, respectiv 27/28 august, in Polonia, aceasta dubla fiind decisiva pentru calificarea in grupele UEFA Champions League.

Fenomene fără precedent în istoria alegerilor. Politolog: „Vom vedea niște scoruri foarte interesante"
Se anunță o prezență-record la alegerile europarlamentare, programate pentru 9 iunie 2024. Fenomenul a fost explicat de către politologul Andrei Țăranu, într-un interviu pentru Ziare.com....
Cine câștigă din separarea candidaților PSD-PNL la Capitală: ”Se vor faulta unul pe altul”. Scenarii noi pentru prezidențiale
Sociologul Alfred Bulai, șeful departamentului de Sociologie din cadrul SNSPA, a fost invitatul rubricii „Cu fața la alegători”. Acesta a vorbit despre cele mai importante subiecte de pe...
#legia pierde inainte de steaua, #esec legia varsovia in polonia, #legia pierde campionat ruch chorzow , #stiri Campionat European