Meci cu cinci goluri între Lazio și AS Roma! Ce a făcut Mourinho la primul derby al capitalei Italiei

Duminica, 26 Septembrie 2021, ora 21:11
6761 citiri
Jose Mourinho FOTO Twitter

Lazio și AS Roma s-au întâlnit în Derby della Capitale, meci contând pentru etapa a 6-a a campionatului italian.

Partida a început în forță, cu două goluri marcate de Lazio prin Milinkovici-Savici și Pedro, în minutele 10 și 19. Oaspeții au redus din handicap până la pauză, gol Ibanez în minutul 41.

În partea a doua ambele echipe au mai înscris câte o dată, Lazio prin Felipe Anderson (63), AS Roma prin Veretout (69 - pen).

S-a încheiat 3-2 pntru Lazio, iar Maurizio Sarri l-a învins astfel pe Jose Mourinho. A fost primul Derby della Capitale pentru ambii antrenori.

Roma lui Mourinho e la a doua înfrângere în acest campionat. Ocupă locul 4, cu 12 puncte după 6 etape.

Lazio e pe 6, cu 11 puncte.

Europa League: Leverkusen continuă seria fantastică. Cum s-a încheiat duelul italian dintre AS Roma și AC Milan
Echipa italiană AS Roma a dispus joi seara, pe teren propriu, scor 2-1, de formaţia AC Milan, în manşa secundă a sferturilor de finală din Liga Europa, calificându-se în semifinale....
Ce decizie a luat AS Roma în legătură cu antrenorul interimar Daniele De Rossi
Gruparea AS Roma l-a confirmat pe Daniele De Rossi în funcţia de antrenor şi după actualul sezon. "După ce ne-am întâlnit miercuri după-amiază cu Daniele De Rossi, suntem încântaţi...
#Mourinho, #jose mouronho, #AS Roma, #lazio, #pedro, #sarri , #stiri Campionat European