Keseru a marcat primul sau gol pentru Bastia

Duminica, 01 Septembrie 2013, ora 08:22
1871 citiri

Claudiu Keseru a marcat primul gol pentru noua sa echipa Bastia, in noul sezon de Ligue 1, in jocul pe care formatia sa l-a castigat cu 2-1 in fata celor de la Toulouse.

Chiar daca Bastia a jucat in zece oameni inca din minutul 37, Keseru a deschis scorul in minutul 43, stabilind scorul pauzei, 1-0.

Toulouse a egalat putin dupa pauza, in minutul 57, dar gazdele au inchis tabela zece minute mai tarziu, prin Romaric.

Bastia este pe 9 in Franta, cu 6 puncte acumulate in 4 etape.

Sambata seara a evoluat si Adi Mutu in Ligue 1, in jocul pe care Ajaccio l-a remizat la Sochaux, scor 0-0. Antrenorul Ravanelli l-a jucat pe Mutu pe titular, dar l-a scos de pe teren in minutul 55.

Strada surpată la Slănic s-a construit peste o mină. Ciolacu: ”Ce vreţi să fac? Să ştiu unde s-au făcut drumurile peste mine?”
Prim-ministrul Marcel Ciolacu a afirmat, întrebat despre situaţia de la Slănic, Prahova, unde o stradă s-a surpat, formându-se un crater de doi metri, că a fost făcut un drum peste o mină....
Ciolacu anunță că implementarea salariului minim european va începe de la 1 iulie: ”Am dat și ordonanța”
Şeful Guvernului Marcel Ciolacu a precizat că mecanismul de implementare a salariului minim european va începe de la 1 iulie. El a amintit că, în acest sens, a fost emisă ordonanţa....
#keseru gol prima liga franta, #keseru gol franta bastia, #bastia victorie ligue 1 keseru gol , #stiri Campionat European