Egalare in ultima secunda la Liverpool - Chelsea

Duminica, 21 Aprilie 2013, ora 20:55
2956 citiri

Liverpool a primit vizita lui Chelsea intr-un meci contand pentru etapa 34 din Premier League, iar meciul s-a dovedit un mare spectacol fotbalistic, asa cum de altfel era de asteptat.

In prima parte a jocului, doar Oscar a reusit sa scuture plasa unei porti, cu golul sau de 1-0 din minutul 26. Dar gazdele au intrat cu pofta de egalare dupa pauza, Sturridge reusind acest lucru in minutul 52.

Fanii de pe Anfield nu s-au bucurat prea mult de acest scor egal, deoarece 5 minute mai tarziu, Hazard a majorat diferenta din penalti.

Desi Chelsea a fost atat de aproape de victorie, Liverpool a obtinut egalarea in extremis, in chiar ultima faza a jocului. 2-2 s-a terminat deci dupa un gol incredibil marcat de Luis Suarez.

Apropo de Suarez, de remarcat ca la scorul de 2-1 pentru oaspeti, atacantul uruguayan a incercat sa il muste de mana pe Branislav Ivanovici, gest care nu i-a atras insa eliminarea. Probabil ca brigada de arbitri, condusa de Kevin Friend sa nu fi vazut incidentul, dar uruguayanul nu va scapa insa si de o suspendare din partea Comisiei de Disciplina, dupa ce se vor analiza imgainile video.

In alt meci mare al zilei din Anglia, Tottenham a invins Manchester City cu 3-1.

Intrarea în Schengen pune sub lupă corupția din România: “Iar ne-a prins ninsoarea nepregătiți”
România intră în spațiul Schengen doar pe cale maritimă și aeriană, la finalul lunii martie 2024. Aderarea va stimula turismul și comerțul și va consolida piața internă. Pe de altă...
„Ne mai gândim”. Nicolae Ciucă s-ar vedea în turul doi la prezidențiale cu Marcel Ciolacu, dacă coaliția nu va avea candidat comun
Discuţiile despre candidaţii la alegerile prezidenţiale vor avea loc, între PNL şi PSD, după alegerile din data de 9 iunie, declara liderul liberal Nicolae Ciucă. Ciucă admite că, dacă...
#liverpool chelsea egalare ultima secunda, #cronica derbi liverpool chelsea egal, #premier league meci cronica liverpool chelsea, #suarez egalare final chelsea joc , #stiri Campionat European