Debut de senzatie pentru fosta "perla" a lui Mircea Lucescu, la Chelsea (Video)

Duminica, 06 Octombrie 2013, ora 18:52
2923 citiri
Sportal

Chelsea Londra a castigat deplasarea de la Norwich, triumfand cu 3-1 in meciul din Premier League disputat impotriva gazdelor.

Oaspetii au deschis repede scorul, in minutul 4 prin Oscar, dar au fost egalati dupa pauza.

Chelsea a reusit sa se impuna pe finalul partidei, prin doua goluri marcate in minutele 85 si 86, de Eden Hazard si Wilian, fost jucator al lui Mircea Lucescu, la Sahtior Donetk.

Brazilianul Wilian, care si-a facut debutul in Premier League, a dat pasa decisiva la golul lui Hazard, reusind apoi sa marcheze pentru 3-1, dupa un sut formidabil de la marginea careului de 16 metri, din unghi.

Pana la aceasta ora s-au inregistrat urmatoarele rezultate, in etapa curenta din Anglia:

Va invitam sa urmariti golul lui Wilian:

Cum exploatează Piedone strategia „omului din popor”. Politolog: ”Dejunul cu muncitori este de manual”
Primarul de la Sectorul 5, Cristian Popescu Piedone, este cotat cel mai bine în majoritatea sondajelor de opinie pentru a câștiga Primăria Capitalei. El este văzut adesea „pe teren”,...
România a depășit 1.091 km de autostradă şi drum expres în circulaţie. Anunțul ministrului Transporturilor despre viitoarele proiecte
Ministrul Transporturilor, Sorin Grindeanu, a anunțat joi, 28 martie, că sunt implementate - proiectare şi execuţie contracte pentru construirea a încă 729 km de drum de mare viteză....
#Wilian gol Chelsea, #meciuri Premier League Anglia, #rezultate fotbal Anglia video , #stiri Campionat European