City mai pierde un meci si titlul e tot mai aproape de United

Sambata, 16 Martie 2013, ora 21:42
1803 citiri

Everton a invins cu 2-0 pe Manchester City si a pus practic punct luptei pentru titlu in acest sezon de Premier League. Diferenta dintre United si City este de 15 puncte, in conditiile in care United a trecut in aceasta seara de Reading la limita, cu 1-0.

Osman in minutul 32 si Jelavic in minutul patru de prelungiri au semnat victoria "caramelelor", insa "cetatenii" pot reclama o faza controversata in minutul 89. Fellaini a oprit mingea cu mana in careu, dar arbitrul a mutat faza in afara suprafetei de pedeapsa si in loc sa dicteze lovitura de la 11 metri, a acordat lovitura libera din 16 metri.

In cealalta parte, singurul gol al celor de la United a fost marcat de Rooney in minutul 32.

Iata si alte rezultate ale zilei in Premier League:

Aston Villa 3 - 2 QPR

Southampton 3 - 1 Liverpool

Stoke 0 - 0 West Brom

Swansea 0 - 2 Arsenal

Cât de mult își dorește Ciolacu victoria Gabrielei Firea la Capitală: ”La nivel vizibil, vor fi declarate susțineri”
Odată cu retragerea medicului Cătălin Cîrstoiu și renunțarea la candidatura comună PSD-PNL pentru Primăria Capitalei, liderul social-democraților, Marcel Ciolacu, se găsea în situația...
Liderul PSD îi răspunde lui Clotilde Armand: ”Să-și ia un avocat bun”
Premierul Marcel Ciolacu a reacţionat joi, 25 aprilie, la declaraţiile primarului Sectorului 1, Clotilde Armand, transmiţându-i acesteia să îşi ia un avocat bun pentru că ”a încălcat...
#infrangere city everton premier, #avans important united city, #united aproape titlu anglia, #everton invinge city anglia , #stiri Campionat European