Atletico Madrid a invins Osasuna cu 5-0, in deplasare

Joi, 18 Iunie 2020, ora 09:11
2966 citiri
FOTO laliga.com (captura)

Formatia Atletico Madrid a invins, miercuri seara, in deplasare, cu scorul de 5-0, echipa Osasuna, intr-un meci din etapa a XXIX-a a campionatului Spaniei.

Golurile au fost marcate de Joao Felix '27, '56, Llorente '79, Morata '82 si Carrasco '88.

Tot miercuri, Athletic Bilbao a remizat in deplasare cu Eibar, scor 2-2. Au marcat Kike '19 si Orellana '78 (penalti) pentru gazde, respectiv Raul Garcia '8 (penalti) si Villalibre '81.

De asemenea, Real Valladolid a terminat la egalitate cu Celta Vigo, scor 0-0.

Partidele Deportivo Alaves - Real Sociedad si Real Madrid - Valencia vor avea loc joi.

Perla lui Hagi la primul gol în SUA. Americanii au plătit 3 milioane de dolari și l-au trimis în liga a treia!
Enes Sali a fost transferat de Farul în SUA pentru 3 milioane de dolari. Puștiul talentat de Farul a avut însă un debut ezitant dar iată că acum a reușit să și înscrie. FC Dallas l-a...
E ultimul minut și echipa ta are penalty. Cea mai proastă execuție posibilă VIDEO
Un moment amuzant a avut loc în campionatul spaniol, la meciul dintre Osasuna și Valencia. Pe stadionul El Sadar din Pamplona oaspeții au deschis scorul în minutul 18 prin Alemida. Osasuna a...
#fotbal, #campionatul Spaniei, #athletico madrid, #osasuna , #stiri Campionat European