Sambata, 11 Martie 2023, ora 10:55
3061 citiri
Camila Giorgi a fost eliminată de la Indian Wells FOTO Facebook

Camila Giorgi, italianca de 31 de ani recunoscută ca fiind una dintre cele mai frumoase jucătoare de tenis din lume, a părăsit Indian Wells.

Poreclită de americani Păpușa tenisului feminin, Giorgi a fost eliminată în turul al doilea de Jessica Pegula, numărul trei mondial.

Americanca s-a impus cu 3-6, 6-1, 6-2.

Camila Giorgi a câștigat luna trecută turneul de la Merida, din Mexic.

Ea ocupă în acest moment locul 46 mondial.

Carlos Alcaraz defilează la turneul de la Miami. Cine s-a mai calificat în sferturile de finală
Tenismanul spaniol Carlos Alcaraz, principalul favorit al turneului ATP Masters 1.000 de la Miami (SUA), s-a calificat în optimile de finală ale acestei competiţii, după ce l-a învins în...
Încă o surpriză de proporții la turneul de la Miami. Favoritele cad pe capete
După Iga Swiatek și Aryna Sabalenka, eliminate de la Miami Open, a venit și rândul americancei Coco Gauff să părăsească competiția. Americanca a fost învinsă în optimile de finală...
#Camila Giorgi, #indian wells, #eliminare, #tenis, #papusa, #turneu , #stiri tenis