Florin Andone s-a calificat în sferturile Cupei Spaniei. Românul a fost titular la Cadiz. Celelalte rezultate

Duminica, 16 Ianuarie 2022, ora 08:42
1508 citiri
Echipa Cadiz, cu Florin Andone titular

Formaţia Cadiz, la care joacă Florin Andone, s-a calificat, sâmbătă seară, în sferturile de finală ale Cupei Spaniei, trecând în optimi de Sporting Gijon, scor 4-2 la loviturile de departajare (0-0 la finalul timpului regulamentar).

Andone a jucat până în minutul 61, când a fost înlocuit de Alvaro Negredo.

Rezultatele meciurilor de sâmbătă din Cupa Spaniei:

Mallorca – Espanol 2-1

Au marcat: Kubo ’33, Prats ‘60 / Puado ‘62

În minutul 90+7, de la Espanol a fost eliminat Pedrosa.

Sporting Gijon (liga 2) – Cadiz 2-4 la lovituri de departajare

Au marcat la lovituri de departajare: Kravets, Campuzano / Fernandez, Negredo, Perea, Arzamendia

Girona (liga 2) – Rayo Vallecano 1-2

Au marcat: Bernardo ’26 / Guardiola ‘45+1, ‘48

Confruntarea Betis – FC Sevilla are loc tot sâmbătă.

Partida Atletico Baleares (liga 3) – Valencia este programată duminică.

Meciul Real Sociedad – Atletico Madrid se va disputa la 19 ianuarie, iar confruntările Elche – Real Madrid şi Athletic Bilbao – FC Barcelona vor avea loc la 20 ianuarie.

Borna impresionantă atinsă de rusul Medvedev la ATP Miami după calificarea în sferturi
Tenismanul rus Daniil Medvedev s-a calificat, marţi, în sferturi la Mastersul ATP de la Miami, el reuşind să obţină a 350-a victorie a carierei în faţa germanului Dominik Koepfer....
Adversar complicat pentru campioana Steaua în sferturile EuroCup
Campioana României la polo masculin, Steaua Bucureşti, va întâlni formaţia spaniolă Astralpool CN Sabadell, în sferturile de finală ale LEN Euro Cup, conform tragerii la sorţi de marţi....