Unul dintre cei mai buni fotbaliști ai naționalei a jucat cu fractură contra Bosniei, iar mâine se operează

Joi, 29 Septembrie 2022, ora 19:05
2601 citiri
Andrei Burcă va lipsi trei săptămâni FOTO facebook

România a învins Bosnia, scor 4-1, într-un meci în care a avut un erou al cărui sacrifiu s-a aflat abia după meci.

Fundașul Andrei Burcă, legitimat la CFR Cluj, a făcut un meci foarte bun, deși a jucat mult timp cu fractură la unul dintre degetele mâinii stângi.

Burcă a căzut rău chiar în primele minute, dar a strâns din dinți și a tras tot meciului. Ulterior, el a ajuns la spital, unde radiografia a arătat o fractură.

Burcă va fi operat mâine și va lipsi de la CFR Cluj în următoarele trei săptămâni, spre nemulțumirea antrenorului Dan Petrescu, care nu-l va avea în Conference League.

A doua victorie la rând pentru Irina Begu, după 7 luni de absență. Cu cine va juca în sferturi
Jucătoarea română de tenis Irina Begu, revenită în circuitul profesionist după aproape şapte luni de absenţă, s-a calificat, joi, în sferturile de finală ale turneului WTA 125 de la...
Arnold Schwarzeneger, spitalizat de urgență. Renumitul actor a fost operat pe inimă
Arnold Schwarzenegger a suferit a patra operație la inimă. Actorul american, în vârstă de 76 de ani, a relatat în podcastul „Arnold's Pump Club” că i-a fost instalat un stimulator...
#Burca, #operatie, #absenta, #trei saptamani, #meciuri, #fractura , #stiri fotbal