Brazilia, meci fabulos în America de Sud. Neymar a fost cel mai bun fotbalist de pe teren VIDEO

Vineri, 25 Martie 2022, ora 10:37
3934 citiri
Bucurie Brazilia. Foto: captură video / Youtube / CONMEBOL

Reprezentativa Braziliei a învins, joi, selecţionata statului Chile, scor 4-0, în penultima etapă a grupei de calificare la Cupa Mondială din zona Americii de Sud.

Neymar a provocat şi a transformat un penalti în minutul 44, ajungând la 71 de goluri pentru naţionala Braziliei (117 meciuri), cu şase mai puţine decât legendarul Pele.

Vinicius, din pasa lui Neymar, a marcat în minutul 45+1, Coutinho a transformat un penalti în minutul 71, iar Richarlison a stabilit scorul final în minutul 90+1.

Brazilia este deja calificată la CM şi este lider în grupă, cu 42 de puncte, urmată de Argentina, cu 35 de puncte şi care joacă vineri noapte cu Venezuela.

Ecuador şi Uruguay sunt pe locurile 3-4, cu câte 25 de puncte, fiind de asemenea calificate la Cupa Mondială din Qatar.

Sursa video: Youtube / CONMEBOL

Fenomene fără precedent în istoria alegerilor. Politolog: „Vom vedea niște scoruri foarte interesante"
Se anunță o prezență-record la alegerile europarlamentare, programate pentru 9 iunie 2024. Fenomenul a fost explicat de către politologul Andrei Țăranu, într-un interviu pentru Ziare.com....
Cine câștigă din separarea candidaților PSD-PNL la Capitală: ”Se vor faulta unul pe altul”. Scenarii noi pentru prezidențiale
Sociologul Alfred Bulai, șeful departamentului de Sociologie din cadrul SNSPA, a fost invitatul rubricii „Cu fața la alegători”. Acesta a vorbit despre cele mai importante subiecte de pe...