Bianca Andreescu se califica in sferturi la Beijing si o depaseste pe Simona Halep in clasamentul WTA

Joi, 03 Octombrie 2019, ora 15:48
23963 citiri

Bianca Andreescu s-a calificat, joi, in sferturile de finala ale turneului de la Beijing dupa o victorie lejera cu Jennifer Brady.

Tenismena de origine romana s-a impus in doua seturi, cu 6-1, 6-3, la capatul unui meci care a durat o ora si 17 minute.

Campioana de la US Open a controlat in totalitate intalnirea cu americanca ajunsa pe tabloul principal dupa ce a trecut de calificari.

In urma acestui succes, Bianca Andreescu o va depasi in urmatorul clasament WTA pe Simona Halep, care a coborat pe locul 5 in ierarhia LIVE.

Top 5 in clasamentul LIVE al WTA

1. Ashleigh Barty 6.651 puncte

2. Karolina Pliskova 6.015p

3. Elina Svitolina 5.525p

4. Bianca Andreescu 5.050p

5. Simona Halep 4.962p

In sferturile de finala de la Beijing, Bianca va da peste Naomi Osaka, intr-un meci ce se va disputa vineri.

Ati putut urmari, in direct pe site-ul Ziare.com, intalnirea dintre Bianca Andreescu si Jennifer Brady, din optimile de finala ale turneului de la Beijing.

Desfasurarea intalnirii:

Bianca Andreescu - Jennifer Brady 6-1, 6-3

15:47 - GAME, SET SI MECI BIANCA ANDREESCU

15:45 - Bianca reuseste breakul si va servi pentru castigarea meciului.

15:37 - Echilibrul se mentine in acest set doi, in care tenismenele au reusit sa-si castige serviciile.

15:22 - Game alb reusit de americanca.

15:19 - Minge de break salvata de Andreescu, care isi asigura primul game din setul doi.

15:13 - Bianca Andreescu fructifica a patra minge de set si inchide primul act in 33 de minute.

15:05 - Bianca se distanteaza la 5-1, iar diferenta valorica intre cele doua tenismene e uriasa.

15:00 - Un nou break facut de Bianca.

14:57 - Joc excelent facut de sportiva in varsta de 19 ani, care controleaza fara mari emotii jocul.

14:52 - Bianca are trei mingi de break, insa americanca revine si isi face serviciul.

14:45 - Game alb reusit de tenismena de origine romana.

INFO: Bianca are 15 victorii consecutive in circuitul WTA.

14:42 - Bianca incepe excelent intalnirea, cu break.

ora 14:40 - Incepe partida.

INFO: La TV, partida poate fi vizionata in direct pe postul Digi Sport 2.

INFO: In clasamentul WTA, Bianca ocupa locul 6, in timp ce adversara ei din SUA se afla pe pozitia a 66-a si a ajuns pe tabloul principal dupa ce a trecut de calificari.

INFO: Cele doua s-au mai intalnit de patru ori pana acum, scorul fiindu-i favorabil tenismenei de origine romana, cu 3-1.

8,2 milioane de dolari sunt premiile totale ale China Open 2019.

De ce Robert Negoiță nu poate fi candidatul coaliției la Primăria Capitalei. „Niciun primar de sector nu are mai multe șanse decât Piedone”
În contextul unei crize generate în alianța PSD-PNL, generată de zvonurile legate de o eventuală retragere a medicului Cătălin Cîrstoiu, primarul de la Sectorul 3, Robert Negoiță, s-a...
#Bianca Andreescu Jennifer Brady, #Bianca Andreescu turneu Beijing, #LIVE meci Bianca Andreescu , #stiri Bianca Andreescu