Bianca Andreescu pleacă de la Roland-Garros cu o înfrângere umilitoare

Sambata, 03 Iunie 2023, ora 21:11
5044 citiri
Bianca Andreescu

Tenismena canadiană de origine română Bianca Andreescu a fost eliminată sâmbătă în turul trei al turneului de Grand Slam de la Roland-Garros.

Clasată pe locul 42 mondial, Bianca Andreescu a suferit un eșec umilitor contra ucrainencei Lesia Tsurenko (66 WTA), care s-a impus cu 6-1, 6-1.

În optimi la Roland-Garros, Lesia Tsurenko va evolua cu lidera mondială Iga Swiatek.

Eliminată fără drept de apel la Madrid, Sorana Cîrstea a vorbit despre Simona Halep: ”Capitol închis”
Jucătoarea română de tenis Sorana Cîrstea a fost învinsă fără drept de apel de poloneza Iga Swiatek, liderul mondial, cu 6-1, 6-1, sâmbătă, în runda a treia a turneului WTA 1.000 de la...
Rezultat uimitor la ATP Madrid. Ce-a pățit grecul Tsitsipas, după două finale la rând
Jucătorul grec de tenis Stefanos Tsitsipas, nr.7 mondial, câştigător al titlului la Monte Carlo şi finalist la Barcelona, a fost eliminat din debutul său la turneul ATP Masters 1.000 de la...