Gigi Becali evalueaza clasa politica: "USR-PLUS au mentalitate satanica, au taiat banii la biserici". Ce spune despre Liviu Dragnea

Luni, 03 Mai 2021, ora 10:27
Autor: Iulian Birzoi
Gigi Becali evalueaza clasa politica: "USR-PLUS au mentalitate satanica, au taiat banii la biserici". Ce spune despre Liviu Dragnea
Gigi Becali evalueaza clasa politica FOTO Captura

Gigi Becali, fost lider al Partidului Noua Generatie, a facut intr-un interviu pentru Realitatea TV o evaluare a clasei politice actuale din Romania. Acesta acuza USR-PLUS de "mentalitate satanica", in timp ce despre Florin Citu spune ca este "baiat desptept".

"Pai bun, USR -ul ...vezi ca se imputineaza credinta. Pai daca stiti ca au mentalitate satanica, ca bani la biserici au taiat, toata ziua il critica pe Patriarh, critica biserica. Bai daca sunt satanisti, nu-i mai votati ma nici macar doua voturi in tara ortodoxa. Afara cu voi nu avem treaba cu voi! Cand vin sa faca campanie, luati-i la picioare! Pleaca de aici din comuna de la noi. Satanisti sunt. Din moment ce esti impotriva bisericii nu esti satanist? Ce ai cu biserica? Ce-ti face biserica?. Fa-ti politica ta si cu asta basta! Ce treaba ai de esti impotriva Bisericii? Inseamna ca esti inrait impotriva Bisericii, nu? Sau sunt unii oameni care au ce au cu Patriarhul", a afirmat Gigi Becali.

Patronul FCSB a vorbit apoi si despre fostul lider PSD Liviu Dragnea, precizand ca "si-a facut-o cu mana lui. A crezut, ai vazut, cum spunea domnul care prinde puterea. El, prima data cand a luat puterea, a pus-o pe Sevil Shhaideh prim ministru. Baaa, ai ceva la cap, cum sa pui femeie musulmana prim ministru in Romania? Hai sa fie sanatos! Uite unde-a ajuns!", a completat acesta.

Mai departe, Gigi Becali l-a catalogat pe premierul Florin Citu drept un "baiat destept".

"Nu stiu nu stiu, asta Florin Citu, m-am interesat la oameni care-l cunosc si spun ca e baiat destept si daca ar fi lasat sa faca ... ar putea sa faca. Asa mi-o spun oameni care au lucrat cu el si a facut scoli cu el. Aici nu prea ma mai intereseaza. Ca daca eu sunt cu Christos, pe mine nu ma mai intereseaza", a conchis Becali.

Scandal in fotbalul romanesc. Gigi Becali, atac la CFR Cluj pe seama arbitrajului. Ovidiu Hategan, principalul vizat

Dan Barna, despre criza din coalitia de guvernare: "Partenerul serios, partenerul care a aratat responsabilitate, a fost USR-PLUS"

 Articol citit de 5700 ori

    Citeste si:
    Comentarii
    Gile
    03.05.2021, 18:35
    Foarte simplu
    Dupa Gigi Becali un adevarat credincios isi baga dujmanii in portbagaj si-i bate cu bata de baseball, asa cum facea Gigi Becali cu dujmanii lui!
    Ha, ha, ha !
    DAN-795
    03.05.2021, 17:52
    DE PASTE LA TV GHITA ..invitat de onoare GBecali (?!) el fiind
    singurul VIP disonibil care , a sustinut o disertatie despre religie si actualii politicieni care au furat banii popilor si i-a pus sa plateasca impozit ...pai , asta e de bine !
    vioslove
    03.05.2021, 12:37
    Mai
    baieti si fete...
    De ce nu va duceti voi pe site urile voastre sa va varsati balele acolo?
    Nu apara nimeni preotimea, desi este nevoie pentru preotii adevarati, aici este vorba despre o realitate.
    Uniunea satanistilor romani (USR) plus sau minus cum se numesc ei sint strict slujbasi ai negrului si chititi fix pe distrugerea religiei, a tarii si romanului roman adevarat.
    S au votat ei, tot felul de manevre si toate vin de undeva de sus...dinainte stabilite si aranjate.
    Acestia trebuie sa dispara ca nu au nmic in comun cu vointa poporului roman.
    Romanul adevarat isi doreste religie, pace, armonie, munca. Doamne ocroteste i pe romani
    Stefannel
    03.05.2021, 12:34
    Interesante opinii
    Interesante opinii ale domnului Becali. Dar si un ceas vechi arata ora exacta o data pe zi.
    Pentru cei care isi dau ochii peste cap pe forum: vedeti -va de Jador, Uraganu si Bianca.
    Gile
    03.05.2021, 18:39
    Foarte simplu
    Zicerile filozofice ale lui Gigi Becali Puscarie prind la sustinatorii analfabeti ai mafiei PSD si HAUR!
    Mafiotii PSD incearca cu disperare sa-si tina sustinatorii aproape deoarece au scazut in sondajele lui Pieleanu de la 34 % (in martie 2021) la 30 % (in aprilie 2021) !
    Stan
    03.05.2021, 13:00
    Ăia pe care ii numești sunt cam din aceeași categorie...
    ...cu Becali!
    In privința alfabetizării, ca de cultura nu poate fi vorba!
    Ponimaite gospodin Stefanellov?
    Nelamurit
    03.05.2021, 14:40
    Tu esti Anton
    pe care il asteapta de dimineata *** lui rad sa vie ? Nu prea au haz comentariile tale daca nu dai vina pe rusi sau ii pomenesti, indiferent de subiectul articolului. Ati mancat greu de sarbatori, va prieste mai mult cand mancati ca de obicei, mancare mancata o data
    fastuser
    03.05.2021, 11:28
    Becali, un vechi proverb spune:
    Du-te, unde si-a dus mutu iapa, satana ce esti!
    alphpha
    03.05.2021, 11:07
    Mare
    ievaluator Becali, nimic de zis ! Mărul sălbatic ievaluează altoiții.
    ionn
    03.05.2021, 13:03
    pai daca
    dactilografii ce fac presa pe zoae.com iși inchipuie ca sunt mari ziariști, de ce? nu sar crede analfabetul Gigi Fecali mare analist politic
    Gicaunu
    03.05.2021, 12:18
    Evalueaza
    clasa politica din Romania un condamnat penal recidivist!
    DUTTY
    03.05.2021, 18:00
    Si un condamnat penal recidivist poate spune
    ADEVARUL!!!!!!!!!!!
    Caliman Eugen
    03.05.2021, 10:57
    Iata ca Jiji apara popimea care incearca si fara el sa incalece
    statul laic roman, aducind la putere fundamentalismul ortodox!Daca ar fi dupa ei si dupa gigi, ne-am intoarce la secolul 12 al cruciadelor si am cumpara indulgente...
    anaviva
    03.05.2021, 17:46
    @ caliman eugen
    nu amesteca lucrurile ! Ortodocsia nu a avut nimic comun cu cruciadele
    Magus
    03.05.2021, 10:39
    JiJi .. adevărat reper spiritual pentru România !
    Păcat că nu mai trăiește Petrache Lupu. Vă ținea pagina fără probleme. Dar puteți incerca și cu Mama Omida cand nu vrea Gigi să vorbească !
    Alooo
    03.05.2021, 10:38
    Alooo...
    Pai nu se vede ce se intampla???...Haur a depasit Usr...Dumnezeu nu bate cu parul
    Gile
    03.05.2021, 18:31
    Foarte simplu
    Daca 12 % este mai mare ca 16 % inseamna ca Haur a depasit USR-Plus !