Finala de la WTA Birmingham s-a încheiat după 37 de minute. Cine e marea câștigătoare. Halep și Cîrstea, învinse în semifinale

Duminica, 19 Iunie 2022, ora 18:41
7202 citiri
Beatriz Haddad Maia

Tenismena braziliană Beatriz Haddad Maia (32 WTA) a câștigat duminică turneul de 250 de puncte de la Birmingham (Marea Britanie), profitând în finală de abandonul adversarei Shuai Zhang (54 WTA).

Meciul n-a durat decât 37 de minute, Zhang retrăgându-se de pe teren din cauza unei probleme medicale, în primul set, la scorul de 5-4 pentru Haddad Maia.

Simona Halep, locul 20 WTA şi favorită 2, a ratat, duminică, accederea în finala turneului de la Birmingham, fiind învinsă chiar de Beatriz Haddad Maia, scor 6-3, 2-6, 6-4.

De asemenea, Sorana Cîrstea, numărul 36 mondial şi cap de serie 6, a fost depășită în a doua semifinală de Shuai Zhang, scor 4-6, 6-1, 7-6 (5).

Super-performanță pentru boxul românesc. Cine e pugilista care va lupta pentru aur
Lăcrămioara Perijoc s-a calificat, joi, în finala categoriei 54 kg a Campionatelor Europene de box de la Belgrad. Lăcrămioara Perijoc a învins-o în semifinale, cu decizie unanimă, pe...
Flotila românească a dat drumul la ”motoare”. Performanță majoră în prima zi la Europene
România a calificat direct în finalele pentru medalii şase echipaje din cele 13 cu care participă la Campionatele Europene de canotaj de la Szeged (Ungaria), în urma curselor de joi. La...