Wenger, dupa ce Arsenal a fost umilita in Champions League: Un cosmar!

Joi, 16 Februarie 2017, ora 08:50
3133 citiri

Arsene Wenger, managerul lui Arsenal, a recunoscut ca echipa sa a fost depasita la toate capitolele in meciul de trista amintire pentru "tunari" cu Bayern Munchen.

Tehnicianul francez sustine ca totul s-a rupt pentru londonezi dupa ce bavarezii au inscris golul trei, unul care i-a demoralizat complet pe jucatorii sai.

"Problemele reale au inceput dupa al treilea gol. Ne-am pierdut organizarea si am parut vulnerabili din punct de vedere mental. Ultimele 25 de minute au fost un cosmar pentru noi. Nu am avut replica.

Nu imi caut scuze. Incerc sa explic, este un soc. am facut totul gresit. Era genul de meci in care trebuia sa fim concentrati pentru 90 de minute. Cred ca cel de-al treilea gol a fost cel care ne-a 'ucis' pentru ca de apoi nu am mai avut replica", a declarat Wenger.

Francezul a fost extrem de afectat de infrangere, el petrecand numai 3 minute la conferinta de presa.

Arsenal a fost invinsa cu scorul de 5-1 de Bayern in mansa tur a optimilor de finala din Liga Campionilor.

Gabriela Firea, acuzată că joacă ”la două capete”. Candidat AUR: ”Nu se decide dacă îşi doreşte să fie primar sau europarlamentar”
Mihai Enache, candidatul AUR la Primăria Capitalei, îi cere Gabrielei Firea să oprească jocul politic "la două capete" şi să se retragă de pe lista PSD - PNL pentru alegerile...
Mai mult de jumătate dintre români votează la europarlamentare cu candidatul preferat la primărie. Ce procente ar putea obține partidele SONDAJ
PSD este creditat cu 28,4% din intenţiile de vot la alegerile pentru consiliile locale, PNL cu 26,7%, AUR cu 14,4%, conform unui sondaj realizat de INSCOP la comanda News.ro, în luna aprilie,...
#Wenger Bayern Arsenal, #Arsenal umilita Bayern, #Bayern victorie Arsenal Liga Campionilor , #Champions League