Nebunie în Supercupa Germaniei! La pauză era 3-0, dar repriza a doua a fost de vis VIDEO

Duminica, 31 Iulie 2022, ora 07:24
5542 citiri
Bayern Munchen a cucerit Supercupa Germaniei FOTO facebook

Bayern Munchen și RB Leipzig s-au întâlnit în Supercupa Germaniei, în cel mai frumos meci al acestei veri.

Bavararezii, la primul joc oficial fără Lewandowski, au condus cu 3-0 la pauză, prin golurile marcate de Musiala, Mane și Pavard.

Repriza a doua a fost însă un potop și mai mare de goluri. Halstenberg a făcut 3-1, Gnabry a ridicat scorul la 4-1, după care Nkunku și Dani Olmo au redus la 4-3. Leipzig a înghesuit-o pe Bayern în propriul careu, într-un final nebun, dar Sane a stabilit scorul final la 5-3 pentru Bayern Munchen, care a câștigat primul trofeu al sezonului.