Bayern se califica in semifinalele Champions League dupa o remiza spectaculoasa la Lisabona

Miercuri, 13 Aprilie 2016, ora 23:36
8528 citiri

Bayern Munchen s-a calificat in semifinalele Champions League dupa un meci spectaculos la Lisabona, scor 2-2 cu Benfica.

Nemtii au profitat insa de victoria la limita, scor 1-0, din meciul tur si asteapta acum tragerea la sorti de vineri.

Intalnirea de la Lisabona a inceput cu gazdele incercand sa demonstreze ca pot intoarce rezultatul de la Munchen, insa nemtii au parut in control.

Asta pana in minutul 27, atunci cand Jimenez a deschis scorul si a egalat situatia la general.

Nemtii au revenit insa in joc destul de repede, chilianul Vidal marcand un gol extrem de important in minutul 38.

In debutul partii secunde a venit randul lui Thomas Muller sa iasa la rampa, internationalul german marcand din pasa lui Javi Martinez.

Gazdele nu s-au dat insa batute, Talisca egaland cu un sfert de ora inainte de final. Benfica n-a mai reusit insa sa inscrie cele doua goluri necesare pentru calificare, insa paraseste competitia cu capul sus.

Intalnirea dintre Benfica si Bayern a fost transmisa in direct pe site-ul Ziare.com, iar mai jos aveti rezumatul partidei:

Min.90+3 Final de meci!

Min.88 Schimbare Benfica: Jovic intra in locul lui Eliseu.

Min.84 Schimbare Bayern: Lewandowski intra in locul lui Muller.

Min.76 GOOOL BENFICA! Talisca egaleaza din lovitura libera!

Min.70 Cartonas galben pentru Carcela-Gonzalez.

Min.68 Schimbare Benfica: Talisca intra in locul lui Salvio.

Min.60 BARA BAYERN! Douglas Costa loveste bara portii lusitanilor!

Min.56 Schimbare Benfica: Guedes intra in locul lui Pizzi.

Min.52 GOOOL BAYERN! Muller transeaza soarta calificarii din pasa lui Javi Martinez!

Min.48 Douglas Costa trimite pe langa poarta.

Min.46 Incepe repriza secunda!

_______________________

Min.45+2 Finalul primei reprize!

INFO: In momentul de fata este evident, nu vom avea prelungiri la acest meci.

Min.38 GOOOL BAYERN! Vidal restabileste egalitatea!

Min.31 Inca o ocazie mare pentru gazde, dar acelasi Jimenez se pierde cu firea si trimite slab spre poarta lui Neuer din interiorul careului!

Min.27 GOOOL BENFICA! Gazdele reusesc sa deschida scorul prin Jimenez!

Min.23 Vidal reia destul de slab cu capul, iar Ederson retine.

Min.19 Muller nu prinde cadrul portii lusitanilor.

Min.7 Ederson retine fara mari emotii balonul trimis de Javi Martinez.

Min.3 Sut deviat al lui Eliseu, iar balonul iese in corner.

Min.1 Incepe partida!

ECHIPELE DE START

Benfica: Ederson - Lindelof, Eliseu, Jardel, Andre Almeida, Fejsa, Salvio, Carcela-Gonzalez, Renato Sanches, Jimenez, Pizzi.

Rezerve: Paulo Lopes, Luisao, Nelson, Semedo, Samaris, Goncalo Guedes, Talisca, Jovic.

Bayern: Neuer - Thiago Alcantara, Ribery, Javi Martinez, Douglas Costa, Alonso, Lahm, Vidal, Muller, Alaba, Kimmich.

rezerve: Ulreich, Lewandowski, Rafinha, Bernat, Gotze, Rode, Coman.

INFO: In partida tur, nemtii s-au impus acasa cu scorul de 1-0.

Cine câștigă din separarea candidaților PSD-PNL la Capitală: ”Se vor faulta unul pe altul”. Scenarii noi pentru prezidențiale
Sociologul Alfred Bulai, șeful departamentului de Sociologie din cadrul SNSPA, a fost invitatul rubricii „Cu fața la alegători”. Acesta a vorbit despre cele mai importante subiecte de pe...
Ungaria dă asigurări că susține aderarea deplină a României la Schengen. Măsurile decise în urma vizitei lui Cătălin Predoiu la Budapesta VIDEO
Ungaria va continua să susţină accederea României în spaţiul Schengen cu frontierele terestre în acest an, a transmis ministrul Afacerilor Interne, Cătălin Predoiu, în urma unei...
#Benfica Bayern Champions League, #Benfica Bayern live, #Champions League rezultate , #Champions League