Stefan Radu a jucat meciul 400 pentru Lazio. Bayern Munchen si Chelsea s-au calificat in sferturile de finala ale Champions League

Miercuri, 17 Martie 2021, ora 23:59
3809 citiri
Atletico Madrid. FOTO: Facebook / Atletico Madrid

Formatiile Bayern Munchen si Chelsea Londra s-au calificat, miercuri seara, in sferturile de finala ale Ligii Campionilor, castigand optimile cu Lazio Roma, respectiv cu Atletico Madrid.

La Munchen, Bayern a invins pe teren propriu, cu scorul de 2-1, echipa lui Stefan Radu, Lazio, in mansa secunda a optimilor LC, meci arbitrat de Istvan Kovacs. In tur, scorul a fost 4-1 pentru Bayern.

Pentru Stefan Radu, a fost jocul cu numarul 400 la echipa Lazio. Romanul a fost integralist si a primit un cartonas galben in minutul 26.

Au marcat Lewandowski '33 (penalti) si Choupo-Moting '73 pentru bavarezi si Parolo '82 pentru Lazio.

La Londra, Chelsea a invins cu 2-0 echipa Atletico Madrid, in returul optimilor. Golurile au fost marcate de Ziyech '34 si Emerson '90+4. In minutul 82, de la Atletico a fost eliminat Savic. In tur, scorul a fost 1-0 pentru Chelsea.

In sferturile de finala ale Ligii Campionilor mai sunt calificate echipele Liverpool, Manchester City, Paris Saint-Germain, Borussia Dortmund, FC Porto si Real Madrid.

Tragerea la sorti a sferturilor de finala va avea loc vineri, de la ora 13.00.

Campioana Romaniei, violata si batuta la varsta de 6 ani. "Il rugam cu toata puterea mea sa ma lase. A fost tortura"

Unul dintre cei mai mari baschetbalisti ai Romaniei a murit din cauza COVID - 19

Schimbare in echipa Romaniei de tenis feminin. Cine va fi noul sef al Simonei Halep

Ciolacu susține reforma bugetară și regionalizarea teritorială: ”Să nu mai existe decalaje ca între Timişoara şi Bacău”
Premierul Marcel Ciolacu a declarat joi, 25 aprilie, la Timişoara, că regionalizarea teritorială şi reforma bugetară trebuie făcute, după o analiză şi un studiu exact în fiecare judeţ....
Clotilde Armand ironizează PSD-ul după ce i-a cerut demisia: "Mai stau, să vă scot din minţi că nu mai puteţi fura"
Trimisă în judecată pentru folosirea funcţiei pentru favorizarea unor persoane, Clotilde Armand, primarărița Sectorului 1 a declarat răspicat că nu va demisiona, aşa cum i-au cerut...