Bayern reincepe cu stil in Bundesliga, pe timp de coronavirus. Distanta fata de Borussia se reface (Video)

Duminica, 17 Mai 2020, ora 21:01
4141 citiri

Bayern Munchen s-a intors cu un succes in Bundesliga, campionatul german de fotbal, acolo unde duminica s-au mai disputat doua partide, din etapa cu numarul 26, chiar si in plina pandemie de coronavirus.

Bavarezii au castigat cu 2-0 in deplasarea de la Union Berlin, cu reusite semnate de Lewandowski din penalti in minutul 40 si de Pavard in minutul 80. Muller a marcat si el, dar golul sau a fost anulat de VAR din cauza unui offside, in minutul 19.

Partida, evident, s-a disputat fara spectatori, iar Bayern se duce acum din nou la 4 puncte peste rivala si urmaritoarea Dortmund.

Mai sunt 8 etape de disputat din acest sezon de Bundesliga.

In al doilea meci al zilei, Koln si Mainz au remizat, scor 2-2, desi gazdele au condus din minutul 53 cu 2-0.

Bundesliga s-a reluat: Iata rezultate inregistrate in meciurile de sambata

Pe acest link puteti urmari toate fazele interesante in imagini VIDEO.

Plângeri la DNA și ANI împotriva lui Cristian Popescu Piedone. USR îl acuză că și-a angajat ”rudele și pilele” la primărie
USR va depune plângeri la Agenţia Naţională de Integritate şi Direcţia Naţională Anticorupţie împotriva lui Cristian Popescu Piedone şi a caracatiţei cu rude şi pile pe care a...
Ciolacu nu-l lasă pe Robert Negoiță să intre în cursa pentru Capitală: "E candidat la Sectorul 3 și lucrurile așa vor rămâne"
Premierul Marcel Ciolacu a declarat vineri, 19 aprilie, că a discutat cu liderul PNL, Nicolae Ciucă, şi au ajuns la concluzia că Robert Negoiţă este un candidat foarte bun al alianţei PSD -...
#Bayern Munchen incepe cu stil in, #Bayern Munchen victorie cu Berlin Union , #stiri Bayern Munchen