Bayern Munchen, meci spectacol în Champions League

Marti, 04 Octombrie 2022, ora 22:01
2183 citiri
Bayern Munchen - Plzen. Foto: Facebook / UEFA Champions League

Echipa germană Bayern Munchen a învins categoric marţi, pe teren propriu, echipa cehă Viktoria Plzen, scor 5-0, într-un meci din cadrul grupei C a Ligii Campionilor.

Bayern Munchen a avut un start de partidă fulminant, iar în minutul 21 conducea deja cu scorul de 3-0, prin reuşitele lui Leroy Sane (min. 7), Gnabry (min. 13) şi Sadio Mane (min. 21).

După pauză Leroy Sane a reușit dubla în minutul 50, iar Choupo-Moting a înscris pentru 5-0 în minutul 59.

Bayern a ajuns la 31 de partide consecutive fără înfrângere în grupele Ligii Campionilor.

Ce antrenor mare a confirmat că e în discuții cu Bayern Munchen pentru preluarea echipei bavareze
Actualul selecţioner al Austriei, Ralf Rangnick, a confirmat, miercuri, că se află în discuţii cu Bayern Munchen pentru a-l înlocui pe Thomas Tuchel la conducerea tehnică a clubului german...
Nelu Tătaru, fostul ministru al Sănătății, și-a depus candidatura la șefia unui consiliu județean din Moldova
Filiala Vaslui a PNL și-au adus tot efectivul la Biroul Electoral Județean (BEJ) Vaslui, pentru depunerea oficială a candidaturii lui Nelu Tătaru la conducerea Consiliului Județean Vaslui....
#Bayern Munchen, #Champions League meciuri rezultate, #plzen , #Champions League