Bayern Munchen, masina de fotbal din Bundesliga

Luni, 24 Februarie 2014, ora 12:07
1877 citiri

Bayern Munchen nu iarta pe nimeni in Bundesliga. Bavarezii raman suverani indiferent unde joaca, acasa sau in deplasare.

In ultimul meci, din etapa a 22-a a campionatului german, echipa lui Pep Guardiola a oferit o noua lectie de fotbal departe de casa. Bavarezii s-au impus la scor, 4-0, in fata celor de la Hannover.

Thomas Muller a deschis drumul spre victoria categorica cu golul din minutul 25 iar Thiago Alcantara a marit avantajul cu zece minute inainte de pauza.

In repriza secunda a iesit la rampa din nou Thomas Muller, autor al dublei (60), dupa care Mandzukici a inchis tabela de marcaj in minutul 66.

Bayern Munchen a obtinut a 14-a victorie consecutiva in acest sezon si este neinvinsa in Bundesliga.

Cu 20 de victorii si doua egaluri, bavarezii ocupa primul loc in clasament, avand un avans de 19 puncte fata de locul secund, ocupat de Bayer Leverkusen.

De ce Robert Negoiță nu poate fi candidatul coaliției la Primăria Capitalei. „Niciun primar de sector nu are mai multe șanse decât Piedone”
În contextul unei crize generate în alianța PSD-PNL, generată de zvonurile legate de o eventuală retragere a medicului Cătălin Cîrstoiu, primarul de la Sectorul 3, Robert Negoiță, s-a...
#Bayern Munchen rezultate Bundesliga, #Bayern Munchen Hannover rezultat , #Bundesliga