Bayern Munchen defileaza in Bundesliga

Duminica, 02 Februarie 2014, ora 23:14
2348 citiri

Bayern Munchen isi continua marsul triumfal prin Bundesliga. Bavarezi au oferit propriilor suporteri un adevarat festival de goluri in etapa a XIX-a din campionatul german.

Echipa pregatita de Pep Guardiola s-a impus cu un categoric 5-0 in fata celor de la Eintracht Frankfurt.

Mario Gotze a deschis scorul in minutul 12 iar francezul Franck Ribery a marit avantajul cu doua minute inainte de pauza.

Dupa reluarea jocului, gazdele au ramas la timona si au punctat de alte trei ori, prin Arjen Robben, in minutul 68, Dante, in minutul 70, si Mario Mandzukic, in minutele de prelungire.

Cu aceasta victorie Bayern Munchen isi consolideaza pozitia de lider autoritar in Bundesliga, bavarezii avand un avans de 13 puncte in fata locului secund, ocupat de Bayern Leverkusen.

Ciolacu susține reforma bugetară și regionalizarea teritorială: ”Să nu mai existe decalaje ca între Timişoara şi Bacău”
Premierul Marcel Ciolacu a declarat joi, 25 aprilie, la Timişoara, că regionalizarea teritorială şi reforma bugetară trebuie făcute, după o analiză şi un studiu exact în fiecare judeţ....
Clotilde Armand ironizează PSD-ul după ce i-a cerut demisia: "Mai stau, să vă scot din minţi că nu mai puteţi fura"
Trimisă în judecată pentru folosirea funcţiei pentru favorizarea unor persoane, Clotilde Armand, primarărița Sectorului 1 a declarat răspicat că nu va demisiona, aşa cum i-au cerut...
#Bayern Munchen rezultate Bundesliga, #bayern victorie frankfurt, #Bayern Munchen Frankfurt rezultat , #Bundesliga