Bayern Munchen continua sa "sperie" pe toata lumea

Duminica, 21 Aprilie 2013, ora 12:37
2369 citiri
Sursa:bild.de

Bayern Munchen a facut o noua demostratie de forta in Bundesliga . In meciul jucat in deplasare la Hanovra, bavarezii nu au avut mila de gazde si au invins din nou la scor de tenis, 6-1, la fel cum s-a intamplat in urma cu cateva zile cand a invins la acelasi scor, formatia Wolfsburg.

Bayern a deschis scorul cu ajutorul gazdelor, in min.16, prin autogolul lui Stindl . Francezul Ribery a marcat pentru 0-2, in min. 23. A urmat apoi un adevarat recital oferit de duetul Gomez -Pizzaro. Primul a dus scorul la 0-3, pana la pauza. In repriza secunda, tot Gomez a punctat pentru, 0-4, pentru ca apoi sa iasa la rampa, Pizarro cu o dubla in minutele 71 si 86. Pentru gazde, Hoffmann a redus din diferenta in min.84.

Antrenorul Jupp Heynckes de la Bayern a menajat mai multi jucatori importanti pentru partida de marti cu Barcelona, din semifinalele UEFA Champions League.

Ciolacu susține reforma bugetară și regionalizarea teritorială: ”Să nu mai existe decalaje ca între Timişoara şi Bacău”
Premierul Marcel Ciolacu a declarat joi, 25 aprilie, la Timişoara, că regionalizarea teritorială şi reforma bugetară trebuie făcute, după o analiză şi un studiu exact în fiecare judeţ....
Clotilde Armand ironizează PSD-ul după ce i-a cerut demisia: "Mai stau, să vă scot din minţi că nu mai puteţi fura"
Trimisă în judecată pentru folosirea funcţiei pentru favorizarea unor persoane, Clotilde Armand, primarărița Sectorului 1 a declarat răspicat că nu va demisiona, aşa cum i-au cerut...