Victorii cu emotii pentru FC Barcelona si Real Madrid

Joi, 23 Ianuarie 2020, ora 09:11
3806 citiri

FC Barcelona si Real Madrid s-au calificat cu emotii in optimile de finala ale Cupei Spaniei.

Catalanii au obtinut calificarea in prelungiri pe terenul modestei Ibiza, pe care au invins-o cu 2-1.

Gazdele au deschis scorul in minutul 9, prin Caballe, in timp ce reusitele gruparii blaugrana i-au apartinut lui Griezmann, in minutele 72 si 90+4.

De partea cealalta, Real Madrid s-a impus cu 3-1 pe terenul lui Unionitas.

Bale a deschis scorul in minutul 18, insa gazdele au egalat in minutul 57, prin Morillo. Madrilenii au revenit la conducere in minutul 62, prin autogolul lui Gongora, iar Diaz a stabilit scorul final in minutul 90+2.

In alte meciuri disputate miercuri seara in Cupa Spaniei, Valencia s-a impus cu 1-0 la Lodrones, Athletic Bilbao cu 2-1 la Elche, iar Real Sociedad a invins-o cu 2-0 pe Espanyol.

Primul Congres Forţa Dreptei. Formaţiunea îşi alege conducerea naţională şi îşi prezintă candidaţii
Primul Congres al Forţa Dreptei este organizat, sâmbătă, la Palatul Parlamentului, formaţiunea urmând să îşi aleagă conducerea naţională şi să îşi prezinte candidaţii la alegerile...
Cine câștigă Primăria Capitalei, potrivit celui mai recent sondaj. Candidatul PSD+PNL, la pământ. Prezența la vot, în creștere
România se pregătește de alegeri. Europarlamentarele vor avea loc în aceeași zi cu localele. ARA Public Opinion a realizat o cercetare sociologică în legătură cu evenimentele ce vor avea...
#Barcelona victorie Cupa Spaniei, #Real Madrid Cupa Spaniei, #Cupa Spaniei 2020 rezultate , #Real Madrid