Pierdere grea pentru Barcelona: Un titular s-a accidentat si va lipsi mult timp

Sambata, 02 Decembrie 2017, ora 20:30
4413 citiri

Samuel Umtiti s-a accidentat in repriza secunda a confruntarii dintre FC Barcelona si Celta Vigo, din etapa a 14-a din Primera Division.

Fundasul francez, titular de drept in apararea catalanilor, va fi indisponibil timp de 8 saptamani, anunta site-ul oficial al gruparii blaugrana.

Acesta a suferit o accidentare la coapsa dreapta si va reveni pe teren abia in luna februarie.

Accidentarea lui Umtiti, adus cu 25 de milioane de euro in vara la Barcelona de la Olympique Lyon, a survenit in minutul 70, la faza care a precedat golul egalizator al oaspetilor.

2-2 a fost scorul intalnirii dintre Barcelona si Celta Vigo, iar cronica partidei o puteti vedea accesand acest link.

18 meciuri a jucat Umtiti pentru Barcelona in acest sezon.

Foarte probabil, locul lui Umtiti in centrul defensivei catalanilor va fi luat de Javier Mascherano.

Fenomene fără precedent în istoria alegerilor. Politolog: „Vom vedea niște scoruri foarte interesante"
Se anunță o prezență-record la alegerile europarlamentare, programate pentru 9 iunie 2024. Fenomenul a fost explicat de către politologul Andrei Țăranu, într-un interviu pentru Ziare.com....
Cine câștigă din separarea candidaților PSD-PNL la Capitală: ”Se vor faulta unul pe altul”. Scenarii noi pentru prezidențiale
Sociologul Alfred Bulai, șeful departamentului de Sociologie din cadrul SNSPA, a fost invitatul rubricii „Cu fața la alegători”. Acesta a vorbit despre cele mai importante subiecte de pe...