Meci de cinci stele între Barcelona și Real Madrid. Cum s-a terminat ultimul episod din El Clasico

Luni, 20 Martie 2023, ora 00:10
7273 citiri
Vinicius și De Jong au fost la înălțimea derbyului FOTO facebook

Barcelona și Real Madrid s-au întâlnit într-un nou episod din El Clasico, derbyul fotbalului spaniol.

Catalanii au reușit un rezultat mare, învingând cu 2-1, după ce au fost conduși cu 1-0. Araujo a deviat o minge în propria poartă, în minutul 9, dar Sergi Roberto a egalat în minutul 44.

Real Madrid a marcat în minutul 82 prin Asensio, însă golul a fost anulat pentru ofsaid, după consultarea sistemului VAR.

În primul minut de prelungiri, Barca a dat lovitura prin Kessie, stabilind scorul final al unei partide încinse și spectaculoase, cu un final pe contre.

În acest moment, diferența dintre cele două echipe, în clasament, este de 12 puncte, în favoarea celor de la Barcelona.

Barca și Real se vor reîntâlni pe 4 aprilie, tot pe Nou Camp, în Cupa Spaniei.

Scandal după Real-Barcelona 3-2. Președintele cere rejucarea meciului
Partida Real Madrid- FC Barcelona a creat numeroase disensiuni după ce catalanii au acuzat o eroare de arbitraj la unul dintre goluri. Președintele FC Barcelona Joan Laporta a precizat că el...
Decizia scandaloasă de la marele derby Real Madrid - Barcelona. A fost sau nu gol? VIDEO
Dezbaterea privind absenţa tehnologia de linia porţii în La Liga a fost reaprinsă duminică, după ce un potenţial gol al Barcelonei a fost anulat în Clasico câştigat de Real Madrid, scor...
#barcelona, #Real Madrid, #victorie, #El Clasico, #Spania, #derby, #spectacol, #cinci stele , #stiri fotbal