Măcel la El Clasico! Rezultat neverosimil în partida FC Barcelona - Real Madrid

Miercuri, 05 Aprilie 2023, ora 23:51
6756 citiri
Karim Benzema a fost devastator FOTO facebook

Spectacol total în returul semifinalei din Cupa Spaniei, dintre Barcelona și Real Madrid. După ce în tur pierduseră pe teren propriu cu 0-1, madrilenii și-au surclasat rivala pe Nou Camp.

Barcelona - Real Madrid s-a terminat 0-4, toate cele patru goluri fiind marcate de Karim Benzema.

Catalanii au dominat copios prima repriză, dar au luat gol în minutul 45, după o mare ratare a lui Lewandowski. Repriza a doua a fost la discreția echipei lui Ancelotti, care și-a mărit treptat avantajul, până a făcut scor de forfait.

În finala competiției, Real Madrid va juca împotriva Osasunei, pe 6 mai, la Sevilla.

Scandal după Real-Barcelona 3-2. Președintele cere rejucarea meciului
Partida Real Madrid- FC Barcelona a creat numeroase disensiuni după ce catalanii au acuzat o eroare de arbitraj la unul dintre goluri. Președintele FC Barcelona Joan Laporta a precizat că el...
Decizia scandaloasă de la marele derby Real Madrid - Barcelona. A fost sau nu gol? VIDEO
Dezbaterea privind absenţa tehnologia de linia porţii în La Liga a fost reaprinsă duminică, după ce un potenţial gol al Barcelonei a fost anulat în Clasico câştigat de Real Madrid, scor...