Egal pentru FC Barcelona după 62 de victorii consecutive

Joi, 11 Mai 2023, ora 16:40
1584 citiri
FC Barcelona a avut 62 de victorii consecutive FOTO facebook

Echipa feminină de fotbal Sevilla FC a smuls un egal pe teren propriu, 1-1, miercuri seara, cu FC Barcelona, punând capăt seriei de 62 de victorii ale formaţiei feminine catalane în La Liga F, scrie AFP.

FC Barcelona, care şi-a asigurat titlul pentru al patrulea an consecutiv, a fost condusă din minutul 53, când gazdele au punctat prin Cristina Martin-Prieto, dar a reuşit egalarea în minutul 80, prin elveţianca Ana-Maria Crnogorcevic.

De la o înfrângere în iunie 2021 împotriva lui Atletico Madrid, FC Barcelona a avut 62 de victorii în prima ligă feminină până miercuri seară, dar şi-a păstrat invincibilitatea de doi ani.

Finalistă în Liga Campionilor, urmând să o înfrunte pentru trofeu pe Wolfsburg, pe 3 iunie, FC Barcelona îşi securizase titlul în Primera Division încă din 3 aprilie, după ce a învins pe Huelva cu 3-0.

În semifinalele Ligii Campionilor, echipa blaugrana a eliminat-o pe Chelsea datorită victoriei cu 1-0 de la Londra din prima manşă, în retur fiind 1-1.

FC Barcelona are în Primera Division 27 de victorii şi un meci nul, cu 114 goluri marcate şi doar 8 primite.

Tenismenul care a dat lovitura în ATP, după 7 finale majore pierdute: ”A meritat așteptarea”
Casper Ruud a reuşit să îşi ia revanşa în mod convingător duminică, la Barcelona Open Banc Sabadell, unde l-a învins în finală pe Stefanos Tsitsipas, scor 7-5, 6-3. În urmă cu o...