Ce echipe au retrogradat din Liga Campionilor în Liga Europa! FC Barcelona e în capul listei

Joi, 03 Noiembrie 2022, ora 07:53
1899 citiri
FC Barcelona va juca în Liga Europa FOTO facebook

S-au terminat meciurile din grupele Ligii Campionilor, stabilindu-se echipele care merg mai departe în primăvara europeană.

În același timp, ocupantele locurilor trei din grupe au căzut în Liga Europa, doar locul patru determinând eliminarea din competiție.

În fruntea listei de Liga Europa se află FC Barcelona, dar și Ajax, Leverkrusen, Sporting Lisabona, Salzburg, Șahtior, Sevilla și Juventus vor juca în aceeași competiție.

Au fost eliminate definitiv Celtic, Atletico Madrid, Maccabi Haifa, Dinamo Zagreb, Marseille, Plzen, Rangers și FC Copenhaga.

Gestul bizar prin care administrația Barcelonei vrea să se protejeze de turiști. Măsura s-a luat la presiunea localnicilor
Consiliul local al Barcelonei a convins dezvoltatorii unora dintre cele mai populare soluţii digitale de cartografiere să ascundă traseul unui autobuz, din cauza turiştilor. Traseul...
Lovitură pentru Rafael Nadal, pe terenul care-i poartă numele, la turneul pe care l-a câștigat de 12 ori VIDEO
Jucătorul spaniol de tenis Rafael Nadal a fost învins miercuri în turul al doilea al turneului ATP 500 de la Barcelona, pe care l-a câștigat de 12 ori. Australianul Alex de Minaur (25 de...