Betis Sevilla, cu Alin Tosca integralist, a incurcat-o pe FC Barcelona in Spania

Duminica, 29 Ianuarie 2017, ora 15:08
6831 citiri

Gruparea lui Alin Tosca din Spania, Betis Sevilla, a furnizat o mare surpriza duminica in Primera Division, acolo unde a incurcat campioana en-titre, FC Barcelona, pe teren propriu.

Tosca a fost introdus titular pe Benito Villamarin la chiar prima partida pentru noua sa grupare, el fiind adus de la Steaua pentru 1 milion de euro.

Betis a condus din minutul 75 cu 1-0, dupa reusita lui Alegria, dar a fost egalata dramatic in minutul 90, dupa o reusita a lui Luis Suarez.

In minutele 71 si 74, Betis a lovit de doua ori bara, dupa suturi frumoase semnate de Ceballos si Castro.

De remarcat totusi ca Barcelona a avut un gol anulat care a fost perfect valabil, Luis Suarez punctand in minutul 76, mingea trecand clar linia portii, dar arbitrul nu a validat reusita.

In clasament, acum, Barcelona egaleaza Sevilla (pe locul 2), ambele avand 42 de puncte.

Real Madrid are un punct peste rivalele Barcelona si Sevilla, urmand sa joace duminica, in fata celor de la Sociedad, de la 21.45.

Betis este pe locul 13, cu 23 de puncte, 10 peste ultimul loc retrogradabil.

Ciolacu susține reforma bugetară și regionalizarea teritorială: ”Să nu mai existe decalaje ca între Timişoara şi Bacău”
Premierul Marcel Ciolacu a declarat joi, 25 aprilie, la Timişoara, că regionalizarea teritorială şi reforma bugetară trebuie făcute, după o analiză şi un studiu exact în fiecare judeţ....
Clotilde Armand ironizează PSD-ul după ce i-a cerut demisia: "Mai stau, să vă scot din minţi că nu mai puteţi fura"
Trimisă în judecată pentru folosirea funcţiei pentru favorizarea unor persoane, Clotilde Armand, primarărița Sectorului 1 a declarat răspicat că nu va demisiona, aşa cum i-au cerut...
#Tosca integralist egal Barcelona, #Betis mare surpriza FC Barcelona, #Tosca face egal Barcelona, #Tosca Betis incurca pe Barcelona , #stiri FC Barcelona