Barcelona a făcut scor în campionatul Spaniei. Trei goluri în 25 de minute

Duminica, 30 Aprilie 2023, ora 00:18
1976 citiri
Barcelona a invins clar pe Betis Sevilla FOTO facebook

Echipa spaniolă FC Barcelona a învins sâmbătă, pe teren propriu, scor 4-0, formaţia Betis Sevilla, într-un meci din etapa a 32-a din la Liga.

Catalanii şi-au asigurat victoria încă din prima repriză. Christensen a deschis scorul în minutul 14. În minutul 33 Betis a rămas în zece, după eliminarea lui Gonzalez, care a primit al doilea cartonaş roşu, apoi a venit rândul lui Lewandowski să înscrie, în minutul 36 – polonezul ajungând astfel la al 19-lea gol în campionat, iar Raphinha a stabilit scorul pauzei în minutul 39.

În minutul 82 catalanii au beneficiat şi de autogolul lui Rodriguez, iar echipa lui Xavi a câştigat cu 4-0.

FC Barcelona conduce în la Liga cu 79 de puncte, la distanţă de 11 puncte faţă de echipa de pe locul secund, Real Madrid.

Senzație la WTA Madrid. Tenismena din Top 10 mondial care a câștigat prima dată în carieră cu 6-0, 6-0
Tenismena americană Cori Gauff, locul 3 mondial, a reușit o victorie de senzație în turul secund al turneului WTA 1000 de la Madrid. În vârstă de 20 de ani, Cori Gauff a bifat o premieră...
"Răzgândescu" din Spania: decizia anunțată de Xavi, antrenorul Barcelonei
Antrenorul Barcelonei, Xavi, va rămâne la club cel puţin până la finalul contractului său, în iunie 2025, după ce s-a răzgândit că acesta va fi ultimul său sezon, relatează BBC....