Barcelona, pas gresit in lupta pentru titlu. Messi a ajuns la 700 de goluri marcate

Miercuri, 01 Iulie 2020, ora 08:44
3301 citiri
FOTO Hepta

Formatia FC Barcelona a incheiat la egalitate, scor 2-2, meciul sustinut, marti, in compania echipei Atletico Madrid, in etapa a XXXIII-a a campionatului Spaniei. In acest meci, Lionel Messi a reusit golul 700 al carierei.

Messi a marcat in minutul 50, din penalti, el avand 630 de goluri inscrise pentru FC Barcelona si 70 pentru nationala Argentinei.

FC Barcelona a mai punctat prin autogolul lui Diego Costa, din minutul 11, in timp ce pentru Atletico a inscris Saul Niguez, in minutele 19 si 62, ambele din penalti.

Partidele Alaves-Granada, Valencia-Athletic Bilbao, Betis-Villarreal si Real Valladolid-Levante au loc miercuri, iar meciurile Eibar-Osasuna, Real Sociedad-Espanyol Barcelona si Real Madrid-Getafese disputa joi.

FC Barcelona eliminată, Atletico Madrid calificată! Toate calculele pentru Cupa Mondială din 2025
Înfrângerea şi eliminarea echipei FC Barcelona din Liga Campionilor, marţi seara, garantează calificarea formaţiei Atletico Madrid pentru noua Cupă Mondială a Cluburilor FIFA, care va...
Presa catalană n-are milă de Istvan Kovacs: ”S-a terminat! A fost începutul sfârșitului”
Paris Saint-Germain s-a calificat în semifinalele Ligii Campionilor la fotbal, după ce a învins-o pe FC Barcelona cu scorul de 4-1 (1-1), marţi seara, în deplasare, în manşa secundă a...