Meci de colecție făcut de FC Barcelona în deplasare la Osasuna VIDEO

Miercuri, 09 Noiembrie 2022, ora 01:25
6837 citiri
FC Barcelona a învins la Osasuna FOTO facebook

FC Barcelona a făcut un meci memorabil în deplasarea de la Osasuna, din etapa a 14-1 a campionatului Spaniei.

Catalanii au început prost și au fost conduși cu 1-0 în minutul 6, după golul lui David Garcia, iar în minutul 30 au rămas în zece oameni după ce golgheterul echipei Robert Lewandowski a gost eliminat, pentru cumul de cartonașe galbene.

La pauză, din cauza protestelor, a văzut roșu și Pique, care a fost rezervă, aflat la ultima prezență ca fotbalist în lotul echipei.

Chiar și în zece oameni, Barca a avut o revenire spectaculoasă în repriza secundă, când Pedri a egalat, în minutul 48, iar Raphinha a adus victoria în minutul 85, la șapte minute dup= ce intrase pe teren.

Barca are acum cinci puncte în fața rivalei Real Madrid, care a pierdut ieri cu Rayo Vallecano.

Gestul bizar prin care administrația Barcelonei vrea să se protejeze de turiști. Măsura s-a luat la presiunea localnicilor
Consiliul local al Barcelonei a convins dezvoltatorii unora dintre cele mai populare soluţii digitale de cartografiere să ascundă traseul unui autobuz, din cauza turiştilor. Traseul...
Victoria Rusiei în Ucraina ar avea consecințe devastatoare pentru apărarea NATO. Polonia, Ungaria, Slovacia și România sunt amenințate
Actuala dezbatere americană privind acordarea de asistență militară suplimentară Ucrainei se bazează în parte pe presupunerea că războiul va rămâne în impas, indiferent de acțiunile...