Barcelona isi revine si se apropie la 3 puncte de Real Madrid in Primera Division

Sambata, 10 Decembrie 2016, ora 15:50
3193 citiri

FC Barcelona si-a revenit in mare parte dupa 3 egaluri la rand in La Liga, reusind o mare victorie sambata in deplasare, scor 3-0 in fata celor de la Osasuna Pamplona.

Golurile au fost marcate de Luis Suarez si Leo Messi o dubla, in minutele 59, 72 si 92.

Barcelona a venit astfel la 31 de puncte, la 3 lungimi de Real Madrid, care va juca tot sambata, dar de la 21.45, cu echipa lui Florin Andone, Deportivo La Coruna.

Etapa trecuta, Barcelona a remizat acasa cu Real Madrid, in marele El Clasico, scor 1-1, dupa un gol marcat in ultimul minut de Sergio Ramos, chiar pe Camp Nou.

Real Madrid va participa incepand de saptamana viitoare la Campionatul Mondial al Cluburilor, in Japonia la Tokyo, acolo unde va juca pe 15 decembrie direct in faza semifinalelor.

Președintele PMP: Declinul PSD-PNL a început cu "decizia ridicolă de a-şi anunţa înfrângerea în Bucureşti” înainte de începerea campaniei
Preşedintele PMP, Eugen Tomac, consideră că decizia coaliţiei PSD-PNL de a avea candidaţi separaţi la Primăria Capitalei reprezintă începutul „marii prăbuşiri a partidului unic”,...
Ludovic Orban: „O veste bună în acest spectacol grotesc al comasaţilor: Nicuşor Dan va câştiga un nou mandat la Primăria Capitalei”
Ludovic Orban, preşedintele Forţa Dreptei, afirmă, după decizia coaliţiei de a-l retrage pe medicul Cătălin Cîrstoiu din cursa pentru Primăria Capitalei, că se vede totuşi şi o veste...
#Barcelona victorie la Osasuna, #Barca cronica meci Osasuna Spania, #Barcelona vine la 3 puncte de , #stiri FC Barcelona