Cu fata la alegatori: Ion M. Ioniță, despre un posibil USL 2.0 după alegerile din 9 iunie: „Depinde de scorul pe care îl va înregistra această alianța”

Barcelona, invinsa surprinzator in Primera Division

Sambata, 02 Noiembrie 2019, ora 19:00
5299 citiri

FC Barcelona a pierdut, sambata seara, pe terenul lui Levante, in etapa a 11-a din Primera Division.

Catalanii au deschis scorul in prima repriza, insa gazdele au revenit fantastic in partea secunda si s-au impus cu un neasteptat 3-1.

Lionel Messi a marcat pentru catalani in minutul 38, dintr-o lovitura de la 11 metri.

In partea secunda, insa, in decurs de doar 7 minute, Barcelona a incasat nu mai putin de trei goluri!

Campana (min.61), Mayoral (min.63) si Radoja (min.68) au inscris pentru o victorie istorica a lui Levante.

Dupa aceasta infrangere, Barcelona poate fi depasita in fruntea clasamentului de marea rivala, Real Madrid. Catalanii au 22 de puncte, in timp ce "albii" au 21 de puncte, dar si un meci mai putin disputat.

Din ce destinații vin primele avioane în România imediat după intrarea în „Air Schengen”. Pasagerii nu vor mai face controalele la frontieră
Primele zboruri din spaţiul Schengen care vor ateriza duminică pe aeroportul Henri Coandă vor fi cele care vin de la Paris, Viena, Hamburg, Roma, Zurich, Munchen, Amsterdam şi Geneva,...
Ciolacu anunță plafonări ”oriunde există speculă”. Energie și gaze, RCA și dobânzi, deja pe listă
Schema de plafonare și compensare la gaze și energie electrică se prelungește încă un an, urmând ca din aprilie 2025 să se revină treptat, timp de un an, la piața liberă, potrivit unei...