Barcelona, inca un pas gresit in Primera. Gol superb inscris de Messi (Video)

Luni, 09 Ianuarie 2017, ora 07:29
4433 citiri

Barcelona a facut un nou pas gresit in Primera Division, catalanii obtinand numai o remiza, scor 1-1, in deplasarea de la Villareal.

In aceste conditii, Real Madrid are sansa de a-si mari diferenta de puncte din fruntea clasamentului.

Tehnicianul Luis Enrique nu si-a menajat vedetele, avand in teren inclusiv "tripleta" Messi - Suarez - Neymar, insa acest lucru nu s-a vazut si pe tabela de marcaj.

Gazdele de la Villareal au deschis scorul in minutul 50, atunci cand Sansone a finalizat cu un sut pe coltul lung, fara preluare, un contraatac.

In minutul 72 a avut loc una dintre cele mai controversate faze ale meciului, atunci cand Bruno, cazut in propriul careu, a intins mana si a deviat balonul sutat de Messi, insa arbitrul a dictat corner in loc de penalti.

La faza urmatoare, acelasi Messi a lovit bara portii lui Villareal cu un sut de la marginea careului care il lasase spectator pe Asenjo.

Si gazdele au solicitat penalti pe final, atunci cand Soriano a sutat in mana lui Mascherano, arbitrul lasand jocul sa continue si de aceasta data.

In fine, in ultimul minut al timpului regulamentar de joc, Messi a sutat impecabil, la vinclu, din lovitura libera, stabilind scorul final.

Barca ajunge asadar la 35 de puncte in clasamentul din Primera, cu cinci in urma rivalei Real Madrid, care are si un meci mai putin disputat.

Președintele României: Relevanța NATO este cu atât mai mare în contextul extrem de complex pe care îl traversăm
Klaus Iohannis, președintele României a transmis, vineri, 29 martie, la 20 de ani de la aderarea României la NATO, că România va rămâne profund implicată în procesul de adaptare...
Moartea unui om politic - pomenirea și lecțiile acesteia. Partea I: de ce trebuie să (ne) criticăm liderii?
Acum la mine e noapte târziu, dar calendaristic ziua de 27 martie a început deja. Când domniile voastre (sau majoritatea) veți citi acest articol (în două părți), peste cea de-a 29-a zi a...
#Messi gol Villareal, #Villareal Barcelona rezultat, #Barcelona clasament Primera , #Primera Division